3D tisk

3D tiskárny prožívají vrchol své slávy. A není se čemu divit. 3D tiskárny jsou oblíbeným pomocníkem v mnoha různých pracovních odvětvích a průmyslech, ale také v menších firmách či domácnostech a často dokážou ulehčit životy. Přesto, že první 3D tiskárna byla vyrobena v roce 1988, na oblibě získaly tyto tiskárny až v posledních několika letech. To samozřejmě souvisí s rozmachem digitálních technologií, které se staly neopomíjenou součástí našeho života a také s lepší (nejen cenovou) dostupností těchto tiskáren.

Jak 3D tiskárna funguje?

Díky 3D tiskárně si můžeme vytisknout různé trojrozměrné objekty. To funguje jednoduše. Objekt, který chceme vytisknout, je potřeba nejprve nakreslit – vytvořit digitální předlohu. Poté stačí předlohu vytisknout. Do tiskárny se přidá materiál, který je postupně odebírán až do doby, kdy vznikne požadovaný objekt. Ten je samozřejmě možné vytisknout v různých barvách. Není to vůbec složité, že?

3D robot

Jaká je cena 3D tiskárny?

Ceny nejlevnějších tiskáren se pohybují již okolo 5 tisíc, proto si je mohou dovolit pořídit i lidé do domácnosti. Samozřejmě existují tiskárny kvalitnější, které jsou o několik desítek tisíc dražší. Ty se používají v průmyslech či různých velkých firmách.

3D tisk

Co když potřebuji vytisknout 3D objekt a nevyplatí se mi pořizovat tiskárnu?

Často se stává, že potřebujeme vytisknout 3D objekt nebo několik různých 3D objektů, ale nevyplatí se nám pořizovat si tiskárnu. V tom případě mám pro Vás úspornější a levnější řešení. Existují totiž firmy, které udělají 3D tisk za vás. Ať už potřebujete vytisknout různé reklamní předměty, hračky či součástky pro váš průmysl, stačí jen poslat digitální 3D předlohu. A pokud neumíte ani to? To není žádný problém. Firma vám s tím pomůže a 3D předlohu vytvoří za vás. Vše je samozřejmě průběžně konzultováno a vy si pak vyzvednete hotový objekt.

A pokud jste ze Zlína, pak vám mohu doporučit 3D tisk Zlín.