Camping, tramping a příbuzné dovolenkové výstřelky

Dovolená bez hranic
Takový zážitek není nutné navozovat útratami milionů korun nebo provozováním adrenalinových sportů. Obě takové možnosti Vám sice mohou na chvíli zajistit pocit, že Vaše možnosti skutečně nemají žádné hranice, ovšem obě jsou také spojeny se zcela zásadními možnými negativy, jež ovlivní Váš život do budoucna. Mezi takové důsledky patří například finanční krize, nebo poškození zdraví v důsledku nepovedeného pokusu o bungee jumping či jiné podobné sportovní výkony.
Navození pocitu naprosté volnosti je přitom možné mnohem bezpečnějším a nesrovnatelně levnějším způsobem. K jeho naplnění Vám postačí pár základních věcí k přežití, batoh, pevné pohodlné boty
a trocha odvahy zkusit něco nového (nebo třeba opětovně zažít to, s čím již máte svou zkušenost?).
stanování v lese 
Trampové v Čechách
Věděli jste o tom, že tramping je v zásadě vynálezem Čechů? Ne? Vězte, že v jeho historii a provozování jako národ hrajeme velmi významnou roli. Buďme na toto dědictví náležitě pyšní.
Česká nátura jednoduše miluje výzvy, stejně jako má v oblibě možnost nenechat se spoutávat pravidly, konvencemi a běžně nabízenými možnostmi trávení volného času. V souladu s přírodou a její tichou sílou tak do lesů, hor, či k vodě vyrážejí i dnes tisíce Čechů.
Zkuste letos zapomenout na pětihvězdičkové hotely v Egyptě nebo ubytovací apartmány v Řecku a vydejte se s lehkou hlavou i krokem poznávat krásy Česka. Klidně na vlastní pěst. Však lidí si během roku užijete dost a dost. Nyní je čas věnovat se sám sobě.
muž ve skalách 
Když se sami necítíte dobře
Přeci jen byste raději své volno trávili v přítomnosti druhých lidí?
Máte obavy z toho, jak byste své trampingové dobrodružství sami asi zvládli?
V takových případech není problém sezvat partu přátel, nebo naverbovat jen jednoho ze svých nejbližších kamarádů a celou trasu naplánovat společně. Užijete si sice méně klidu, o to více však bude zábavy, to se můžete klidně vsadit.