Cestujte pohodlně i bez cestovky!

Spousta lidí samozřejmě pro svou letní dovolenou každý rok využívá služeb cestovních kanceláří. Jednoduše si tak najednou zařídí celou dovolenou a nemusejí se o nic víc starat. Tato služba je dlouhodobě oblíbená, ale je jasné, že z celkové ceny pobytu mají cestovní kanceláře také svou provizi.
domky bora bora
V tomto článku se podíváme na možnost zařídit si letní dovolenou nebo víkendový výlet do zahraničí zcela sami. Jistě, chce to notnou dávku odvahy a také jistě jazykové znalosti, hlavně angličtinu. Prvním krokem je nákup letenky. Na internetu si můžete najít výhodné akční letenky do různých destinací a vybrat si tak termín. To je asi nejdůležitější krok. Je totiž důležité si nejprve sehnat dopravu v daném termínu. Teprve až pořídíte letenky či jízdenky, rezervujete pobyt. Skrze srovnávače či vyhledávače hotelů si můžete v daném termínu vybrat vhodné ubytovací zařízení v zemi, kam se chystáte vypravit. Je to jednoduché, většinou lze ubytování zaplatit až na místě a není nutné platit předem. Doporučuji vybrat možnost ubytování minimálně se snídaní. Dalším důležitým krokem je zjistit si, zda do dané země musíte mít víza nebo ne. Na internetových stránkách ministerstva zahraničí se dozvíte všechny potřebné informace o dané zemi včetně vízových pravidel.

Nezapomeňte na cestovní pojištění

V případě, že první tři kroky máte úspěšně za sebou, je nutné zajistit si cestovní pojištění. To lze opět zařídit přes internet skrze různé srovnávače cen. V tomto případě můžete vypustit pojištění proti stornu, ale jistě si pojistěte zavazadla a není na škodu mít i úrazové pojištění pro případné lékařské výlohy.
Co se týče stravování, pokud nebudete mít v hotelu zajištěnu kompletní stravu (plnou penzi), můžete navštívit různá restaurační zařízení v okolí hotelu nebo ve městě, kde se bude nacházet. Jídlo lze pohodlně nakoupit i v supermarketech a mít jej tak na pokoji v hotelu.
obloha nad letadlem

Další dobré rady a tipy

Předem si ověřte u letenky, jaká zavazadla máte v ceně. Pokud máte levnější letenku, je možné, že máte v ceně pouze příruční zavazadlo do letadla. Stejně tak si včas zkontrolujte platnost svých cestovních dokladů – pas nebo občanský průkaz. Informace k cestovnímu pojištění nebo online rezervaci v hotelu mějte vytištěné vždy u sebe pro případ, že je budete muset předložit. Nezapomeňte také na transfer z letiště do hotelu. Ve větších městech se z letiště dostanete metrem nebo taxíkem. Záleží na tom, v jaké destinaci máte hotel zarezervovaný a jak daleko od letiště se nachází. To vše si musíte řádně rozmyslet. Ve výsledku Vás tak tato dovolená může vyjít levněji než přes cestovní kancelář.