Co obnáší 3D tisk a jak probíhá

Moderní technologie nás obklopují ze všech stran, a tak není divu, že je jejich vývoj velmi rychlý, a prakticky se dá říct, že stále novější, dokonalejší, a zajímavější zařízení se na trhu objevují takřka každý den. Přesto se však, poměrně nedávno, objevila technologie, která v dnešním světě nemá obdoby, alespoň prozatím. Řeč je o 3D tiskárnách, které se téměř přes noc staly hitem posledních pár let, a jejich uplatnění se našlo téměř v každém oboru. Svou oblibu v nich našli například designéři, ale stejně tak si jich můžeme všimnout v oborech, jako je šperkařství, zlatnictví, nebo třeba hračkářství.

3D váza

Mimo hračky, šperky, dekorace, či tomu podobné předměty, se ale produkty z 3D tiskáren uplatňují také v architektuře, a dokonce i v medicíně a zdravotnictví. Možná se i Vy zamýšlíte nad tím, že by se Vám hodila nějaká ta drobná dekorace na poličku, nebo dokonce celá sada miniaturních součástek a autodílů do Vašeho vozu. 3D tisk na zakázku obnáší pouze Vámi zvolené materiály (tedy například plast), určení rozměrů výsledného produktu, jeho množství, barvy, a samozřejmě nákres, či přinejmenším popis Vašeho přání. Co do velikosti Vám 3D tisk Olomouc https://3d-tiskni.cz/3d-tisk-olomouc/ může nabídnout i ty nejdrobnější rozměry, kdy Vámi vybraný produkt může dosahovat velikosti sotva pár milimetrů.

3D jméno

Stejně tak si můžete vybrat, zda chcete pouhý prototyp, či celou sériovou výrobu, a jako jedni z mála Vám také mohou poskytnout barevný tisk. Kromě těchto výhod, tvoří obrovské plus také šetření jak financí, tak i naší planety, jelikož během 3D tisku je materiál spíše vrstven, než-li obráběn, čímž vzniká velmi nízké množství odpadového materiálu. Zajímá-li Vás cena takového produktu, pak samozřejmě záleží na jeho náročnosti, velikosti, zvoleném materiálu a jeho spotřebované a nutné množství, ovšem abyste si mohli udělat lehký přehled, pak hodina tisku na 3D tiskárně vychází na pouhých 70,- Kč.