Dovolená pod stanem: pro a proti

V posledních letech se opět vrací do módy cestování se stanem. Má to mnoho výhod, například to, že hodně ušetříte za ubytování. Dnes to ale není jako kdysi. Kempy jsou moderní, stále se zvyšuje jejich komfort a cena je stále poměrně přívětivá. Můžete tak za dovolenou ušetřit opravdu velký balík peněz.

stan

Stanování není pro každého
Rozhodně se na takovou dovolenou musíte řádně připravit, protože pokud svou přípravu podceníte, může se vaše dovolená opravdu nevydařit. Zvláště pokud cestujete s dětmi nebo domácím mazlíčkem. Na co všechno byste is měli dát pozor, co nezapomenout a co naopak nedělat? Poradíme vám v tomto článku.

Ztráta soukromí 
Je důležité si uvědomit, že stan bude po dobu několika dní jediným přístřeším, které bude mít. To znamená, že se na dovolené nemůžete schovat a budete ochuzeni o osobní prostor. Pokud jedete s dětmi, musíte počítat s tím, že nebude možné děti poslat do jejich pokoje, pokud budete chtít s partnerem být sami.

kemp

Jak správně vybrat stan?
–          Komfort především
Několik dní budete namačkaní ve velmi malém, a ne úplně pohodlném prostoru. Proto musíte mít stan větší než tři krát dva metry. Stany ale mohou mít i oddělené ložnice, pokud do nich chcete investovat.

–          Každý stan musí mít síťky proti hmyzu a také praktické kapsy
–          Nezapomeňte, že do každého stanu musíte mít spacák, nehledě na to, jaké je počasí
–          Zvlášť pokud trpíte na bolavá záda, vezměte si na spaní karimatky nebo nafukovací matrace

stanování

Ne vždy jsou kuchyně vybavené

Společné kuchyně většinou nemají nic moc nádobí, proto si je vezměte s sebou. Také si vezměte dostatek vlčených ubrousků, obuv do sprchy a dostatečné množství toaletního papíru. Peníze a cennosti raději nechávejte v kufru auta, které je přece jenom o něco více zabezpečeno než váš stan. Nezapomeňte na baterky! Kempy většinou nejsou osvětlené.