Indukční varné desky

U indukčních varných desek je jistě velikánskou výhodou jejich flexibilita, protože při vaření na indukční desce nejste omezováni velikostí varné plochy a tudíž také odpadá při vaření pokrmů nutnost hledat přiměřeně veliký hrnec. Varná plocha indukční desky se totiž vždy automaticky přizpůsobí velikosti nádobí, které při přípravě pokrmů v kuchyni používáte. A je úplně jedno, jestli potřebujete jednu varnou zónu, anebo několik varných zón v různých velikostech.
rozpálená spirála

Jsou bezpečné

Jako další z pozitiv indukčních varných desek je jejich bezpečnost, neboť zde nehrozí, že byste se o indukční desku spálili. Je to dáno tím, že během přípravy pokrmů na indukční varné desce je aktivní a horká pouze ta část varné desky, kde stojí dno nádobí.
převaření mléka

Jsou rychlé

Při používání indukční varné desky oceníte rovněž rychlost, s jakou dokáže tato varná deska přivést jakoukoli tekutinu k varu. S touto rychlostí zahřívání vám tato varná indukční deska uspoří mnohem více elektrické energie, než jiné varné desky. 

Doplňkové funkce

U mnohých varných desek se můžete setkat rovněž s některými doplňkovými funkcemi, které vám mohou napomoci efektivně hospodařit s teplem.
·         Například je možné u indukční varné desky si vytvořit speciální varnou plochu, která bude mít přednastavenou teplotu.
·         Uspořit množství spotřebované elektrické energie vám může pomoci také funkce, která má pod kontrolou úbytek zbytkového tepla při přípravě pokrmů u každé z varné zóny na indukční desce.
sklokeramická varná deska

Nádobí k indukci

Pro používání indukční varné desky je však potřeba používat speciální nádobí, které je pro to určené. Funkce indukční varné desky je totiž na principu elektromagnetického vlnění. Toto potom předává energii přímo k nádobí, které na varné indukční desce používáme. Je proto třeba, aby nádobí, které se na indukční desce používá, mělo speciální sendvičové feromagnetické dno. Abyste měli jistotu, že je vaše nádobí k indukční desce vhodné, jednoduše přiložte ke dnu nádobí magnet. Pokud bude magnet na dně nádobí držet, bude vám nádobí na desce fungovat.