Internet bezpochyby skrývá spoustu možností, měli bychom je však využít?

V dnešní době převládá názor, že pravda je relativní, důležité je mít názor. Názor nemusí být dobrý nebo správný, stačí i špatný. Musíte ale buď dostatečně nahlas řvát, nebo psát opravdu velkým písmem. Někteří lidé (hlavně důchodci) jsou v tomhle mistři. Čím dál více se zlepšují, někteří dokonce pracují i s grafickými editory!
skupinová konverzace.jpg

Diskuzní fóra a platformy

Ať už jsou to nejrůznější thready, topics, nástěnky, či klasická fóra, komentářová sekce na Facebooku nebo pod novinkami, vždycky se tam najde někdo, kdo si myslí, že cokoliv, co řekne na internetu, má nějakou hodnotu. Zajímá to jedině velmi úzkou skupinu obyvatel, a kdo odpovídá, ten chce pouze překřičet svůj názor přes ten druhý. O nic jiného nejde. A nikdy to nic jiného nebude. Nejhorší je uvědomění, že vy ani reálně nediskutujete, ale jenom naštvaně ťukáte do klávesnice v samotě v potemnělé místnosti, bez reálné interakce s kterýmkoliv člověkem. V konečném důsledku jenom vyplňujete daty jinak prázdný prostor. Chrlíte moudra, argumenty, ale pro co? Pro nic.
lampička u pc.jpg

Hlasování a soutěže

Kde můžete vyjádřit váš názor formou hlasování, tam to skutečně žije. Zábava hlavně pro valnou většinu starších obyvatel, tedy alespoň se to tak zdá. A kdo napíše nejsrozumitelnější komentář s hlavou a patou, vyhrál. Hlasování poskytuje svým zúčastněným jedinečnou možnost pocitu toho, že něco „změnili“ nebo „ovlivnili“, i když se většinou jedná o naprostou hloupost a spíše je to prostředek dobré reklamy. Nu budiž. hned povypráví o jedné z takových soutěží, která ale na rozdíl od těch miliard ostatních má smysl.

A to jsou jenom některé činnosti, které lidé rádi dělají na internetu. Neříkáme, že jsou všechny zbytečné, ale je špatné zasvětit jim život a svůj čas. Internet je nereálné místo a vždycky bude. I kdybychom se přenesli duší do světa virtuálna, stále budeme jenom smradlavé tělo navléknuté do obleku někde v temné místnosti, čím dál více sami, uzavírajíce se do bubliny vlastní jedinečnosti a názorové nadřazenosti.