Kapverdské ostrovy: africké dobrodružství na dosah

Asi 500 km od pobřeží západní Afriky je několik ostrovů, které dohromady tvoří fascinující národ.
Dvanáct ostrovů, které tvoří tuto bývalou portugalskou kolonii, se stalo oblíbenou destinací pro dovolenou v posledních několika letech, na ostrovy se dostanete za šest hodin charterovým letem z Prahy, díky tomu jsou snadno dostupné pro každého, kdo hledá zimní slunce.
auta u pobřeží
Sopečné vulkanické ostrovy se pohybují od výšky více než 2 800 m do nížin. Scenérie jsou plné extrémů – od sopky k sopce, od holé pouště do zeleně, od hlubokých hor až po panoramatické bílé a opuštěné pláže.
Lidé jsou jedinečnou rasou, z části Afričané a z části Portugalci. Jejich historie, až do konce minulého století, byla ponurá a divoká, jejich melancholická minulost se odráží v lidové tvorbě a písních.
Ostrovy jsou teplé a slunečné po celý rok, v průměru od 24 °C v lednu do 30 °C v září. Deštivá sezóna je od července až do konce října a během této doby může dojít v povodí Santo Antao k záplavám.
Ostrovy jsou od září do ledna nejzelenější. Hudební fanoušci můžou v únoru navštívit karneval v Sao Vicente, v srpnu zas hudební festival Baia das Gatas a v květnu hudební festival Gamboa v ​​Sao Tiago.
Dnes turisté často navštěvují luxusní letoviska na hlavním turistickém ostrově Sal. Mnoho z nich si v Salu užívá krásných pláží a vodních sportů, ale někteří se cítí trochu dotčeni, když zjistí, že ostrov Sal toho nemá tolik co nabídnout, jako mohou jiné ostrovy. Sal není zelený ostrov, je to plochá a neúrodná pevnina a je zde malá domorodá kultura.
prázdná pláž
Kapverdy mohou být poměrně drahé ve srovnání s jinými tropickými destinacemi: slušný hotel stojí 40 až 100 euro za noc, tříchodové jídlo v kvalitní restauraci vás vyjde kolem 15 euro a pronájem vozidla s řidičem na den může stát 80 euro. Euro je přijímáno na hlavních turistických ostrovech, ale vyplatí se platit místní měnou.

4.2
06