Kapverdské ostrovy: africké dobrodružství na dosah

.

Asi 500 km od pobřeží západní Afriky je několik ostrovů, které dohromady tvoří fascinující národ.
Dvanáct ostrovů, které tvoří tuto bývalou portugalskou kolonii, se stalo oblíbenou destinací pro dovolenou v posledních několika letech, na ostrovy se dostanete za šest hodin charterovým letem z Prahy, díky tomu jsou snadno dostupné pro každého, kdo hledá zimní slunce.
auta u pobřeží
Sopečné vulkanické ostrovy se pohybují od výšky více než 2 800 m do nížin. Scenérie jsou plné extrémů – od sopky k sopce, od holé pouště do zeleně, od hlubokých hor až po panoramatické bílé a opuštěné pláže.
Lidé jsou jedinečnou rasou, z části Afričané a z části Portugalci. Jejich historie, až do konce minulého století, byla ponurá a divoká, jejich melancholická minulost se odráží v lidové tvorbě a písních.
Ostrovy jsou teplé a slunečné po celý rok, v průměru od 24 °C v lednu do 30 °C v září. Deštivá sezóna je od července až do konce října a během této doby může dojít v povodí Santo Antao k záplavám.
Ostrovy jsou od září do ledna nejzelenější. Hudební fanoušci můžou v únoru navštívit karneval v Sao Vicente, v srpnu zas hudební festival Baia das Gatas a v květnu hudební festival Gamboa v ​​Sao Tiago.
Dnes turisté často navštěvují luxusní letoviska na hlavním turistickém ostrově Sal. Mnoho z nich si v Salu užívá krásných pláží a vodních sportů, ale někteří se cítí trochu dotčeni, když zjistí, že ostrov Sal toho nemá tolik co nabídnout, jako mohou jiné ostrovy. Sal není zelený ostrov, je to plochá a neúrodná pevnina a je zde malá domorodá kultura.
prázdná pláž
Kapverdy mohou být poměrně drahé ve srovnání s jinými tropickými destinacemi: slušný hotel stojí 40 až 100 euro za noc, tříchodové jídlo v kvalitní restauraci vás vyjde kolem 15 euro a pronájem vozidla s řidičem na den může stát 80 euro. Euro je přijímáno na hlavních turistických ostrovech, ale vyplatí se platit místní měnou.

Kapverdské ostrovy: africké dobrodružství na dosah
4.7 (93.33%)3
.