Když má jít dítě spát…

Pokud má jít dítě spát, kolikrát se mu opravdu nechce a snaží se své rodiče přesvědčit, že ještě není unavené a že by si ještě nejraději chvíli hrálo. Některé děti mohou mít opravdu problém s usínáním a tak se snaží jít spát až v době, kdy se jim bude chtít opravdu spát, protože by to vypadalo tak, že by si lehli do postele a stejně by neusnuly. Kolikrát mají dnešní děti opravdu velký strach ze tmy a poté to vypadá tak, že pláčou pod peřinou nebo jdou za daným rodičem, jestli by mohl sedět u postele daného dítěte do doby, než dítě usne.

malé dítě

Jsou ale i děti, které si sice lehnou do postele, ale zapnou si mobilní telefon, na kterém například hrají hry do doby, než usnou. Jsou děti, které rodičům něco takového nepřiznají, ale jsou i takové, které ano. Je na rodičích, jak se k něčemu takovému postaví. Někteří rodiče jsou ochotni nechat dané dítě, ať jde spát až v době, kdy se mu bude chtít, ale jsou i tací, kteří jsou schopni danému dítěti všechno zabavit, aby se pokusilo usnout a to klidně už v 8 hodin večer.

větší dítě

Je pochopitelné, že když je dítě na druhý den unavené, nemusí se tak snadno soustředit, jako když je vyspané a tak se rodič snaží, aby šlo dané dítě spát co jak nejdříve. Mnohdy si to děti vůbec neuvědomují, ale skutečně na ně může mít vliv to, že chodí pozdě spát.

Jsou děti, které chodí spát klidně až kolem 11 hodiny večer, ale poté to ráno vypadá tak, že mají problém vstát a ve škole se dostatečně soustředit. Bohužel opravdu to tak je a i když to mnozí rodiče vidí, stejně další den dítěti kolikrát řeknou, aby šlo spát v kolik chce. Pokud by ale rodiče dané dítě upozornil na to, že by mělo jít dříve spát, aby druhý den mohlo normálně fungovat, je možné, že se nad tím dané dítě zamyslí a opravdu půjde spát dříve.

Některým dětem jde domluvit snadno, ale jistě se najdou i takové, se kterými to nebude tak snadné a které budou mít svou hlavu. Myslete na to, že vaše dítě musí další den hlavně nějak rozumně fungovat.