Korejská skincare rutina o 10 krocích

Odlíčení
Tenhle krok se od českého způsobu moc neliší. Jediné, co je u Korejek jiné, jsou výrobky. Na rozdíl od normálních odličovačů a micelárních vod si mohou vybrat i z nepřeberného množství odličovacích olejů a balzámů. Tyhle produkty mají výhodu v tom, že se olej aplikuje na suchou kůži pomocí rukou, po obličeji se rozetře, poté namočí, a následně smyje. Na vaší pleti nezůstane žádný mastný film a je ušetřena drsného povrchu odličovacího tamponku, který ji často zbytečně tahá.

studentky

Vyčištění
Další krok, který dělá většina českých žen. Po odlíčení následuje umytí obličeje čistící pěnou, gelem nebo krémem. U čištění pleti platí pravidlo – čím nižší pH produktu, tím lépe. Nižší pH obličeje snižuje šanci na tvoření pupínků a podráždění, ale na baleních často nebývá uvedeno.

Exfoliace
Neboli zbavení se odumřelých kožních buněk. Exfoliace je důležitá pro odhalení nové, hladké kůže. Provádí se buď fyzická (ta rozšířenější) nebo chemická exfoliace. Exfoliujeme pomocí peelingů nebo peelingových gelů. Takový peeling obsahuje zpravidla drobné, tvrdé částečky, které starou kůži obrousí. Šetrnější jsou peelingové gely, které se po masáži na pleti změní z gelu v kousky kůže, které se zbavujete. Nebo to tak alespoň vypadá. Doporučuje se dvakrát až třikrát do týdne. Chemickou exfoliaci provádějí různé salony.

Toner
Česky také tonikum nebo pleťová voda. Navzdory všeobecnému použití jako odličovač, toner se má použít jen na čistou a odlíčenou pleť. Používá se kvůli tomu, že další produkty se do vlhké pleti lépe vstřebají.

Esence
Esence jsou podobné tonerům, ale daleko výživnější. Vklepávají se na obličej pomocí rukou. Některým se říká první esence, které mohou nahradit toner hned po exfoliaci.

Séra a ampule
Séra a ampule jsou koncentrované produkty určené k intenzivní výživě pleti a posílení účinků následujících kroků. Většinou obsahují vzácné ingredience, a proto jsou prodávána v menších baleních. Zpravidla mají kapátko a na celý obličej stačí jen malé množství.

Sheet masky
Původně čistě záležitost asijských zemí, ale dnes je vyrábí například i Garnier. Jedná se o takzvané plátýnkové masky, které se aplikují na celý obličej zhruba dvakrát až třikrát týdně na 15 minut. Jak už název vypovídá, jsou to masky z látky napuštěné různými esencemi a dodávají pleti potřebnou hydrataci.

Oční krém
Věc, kterou zná každý z nás. Stará se o oční okolí a zabraňuje předčasným vráskám. Vybírá se podle typu a stáří pleti, protože starší pleť potřebuje větší výživu – tudíž těžší krémy.

hygiena

Emulze
Lehčí typ krému, který pleti dodává více hydratace.

Denní/noční krém, noční maska
Uzamyká v pleti veškerou hydrataci, kterou jí dopřála emulze, a vyživuje ji po celou noc.

+ Bonus = opalovací krém
Korejky na ochranu před sluncem velice dbají a neexistuje den, kdy by pod make-up opalovací krém nenanesly.

Jak jste si možná všimli, korejská péče o pleť se od té české tolik neliší, ale přeci jen obsahuje produkty, které v Česku nejsou tak rozšířené, i když by za to stály. Teď je jen na vás, zda si myslíte, že stojí za to do korejské kosmetiky investovat.