Pohodlné sezení s výpletem


Pokud máme rádi starožitný nábytek, chtěli bychom ho mít. Není však možné obklopit se jen starými věcmi, mohli bychom uvíznout v minulosti. Nová doba má také své kouzlo a každý člověk by se měl nové věci naučit přijímat. Nové věci přináší do našeho života praktičnost a určitě mají své výhody. Nic však nezkazíme tím, že si vybereme alespoň jednu věc, která nám bude připomínat, co máme rádi.

Může to být staré křeslo, židle nebo jiná sedačka s krásným výpletem nebo starožitným čalouněním.Umístíme ji v bytě na takovém místě, odkud ji budeme mít stále na očích. Bude takovou solitérou našeho bytu. Můžeme ji mít jen pro okrasu a oprašovat ji, nebo si k ní můžeme přidat stolek a udělat si odpolední siestu s čajem nebo kávičkou. Určitě se nám bude hodit do každého bytu jako ozdoba a bude nás těšit.

starožitnost

Židle i křesla s výpletem jsou vzdušná a dobře se na nich sedí, protože se tvar sezení dobře přizpůsobí našemu tělu. Přírodní materiál zároveň působí hřejivým dojmem. Jen málokdo ví, že se s takovým výpletem křesla stále vyrábí. Pokud bychom chtěli třeba i modernější typ křesla, najdeme je v nabídce firmy TON v Bystřici pod Hostýnem. Například klasické vyplétanéhoupací křesla nebo křesílka s ornamenty z ohýbaného dřeva se vyráběla a prodávala už v 19. století.

itálie


Houpací křeslo je velmi pohodlné a navíc funkční pro ty, kterým dělá problémy vstávání z hlubokého měkkého sezení. S tímto výpletem se dokonce v minulosti vyráběla i invalidní křesla, což svědčí o jeho praktičnosti.

vinobraní


Jediné, co můžeme křeslům s výplety vytknout je, že je nemůžeme trvale užívat na zahradě nebo terase. Přírodní výplet z rákosu přijímá vlhkost a pravděpodobně by se zvlnil. Pokud se tak náhodou stane, můžeme jej v teple vysušit a zase se vrátí do původního stavu. K užívání na terase nebo na jiném místě venku, využijeme raději nábytek z ratanu, který je pro tato místa vhodnější.