První pohybové aktivity s miminkem

V prvních měsících věku dítěte je pro jeho zdárný vývoj nejdůležitější kvalitní přísun potravy a dostatečný spánek. Nelze opomenout samozřejmě láskyplné prostředí, bezpečnou a milující náruč rodičů a bezmeznou lásku, kterou je dítě denně zahrnováno.
dítě na puzzle
Aktivní rodiče se však často zajímají o to, jak dítěti ještě více prospět a zda pro jeho správný vývoj nelze udělat ještě něco navíc. Řešením může být například cvičení pro nejmenší děti. Kurzy se organizují v různých rodinných volnočasových centrech, jsou převážně hrazené. Nabízejí aktivity pro rodiče s dětmi již od tří měsíců věku. Kurzy jsou členěny pro děti dle věku a bývají kapacitně omezeny tak, aby měl lektor dostatek prostoru pro každou maminku a dítě.
Nejmenší děti cvičí s maminkami s různými pomůckami, větší děti, které již například lezou nebo začínají chodit, kromě cvičení překonávají různé překážky a hrají hry.
mimčo na dece
I když se jedná o kurz cvičení pro děti, je potřeba počítat s tím, že se zapotí zejména maminky. Ty doma dítě nabalí, naloží do kočárku nebo do auta, vyběhnou s ním do rodinného centra, kde cvičení probíhá, opět jej svlečou, provádí s ním cviky a po skončení opět dítě balí a pospíchají celé uřícené opět domů.
Teď ale vážně, v čem je cvičení pro děti prospěšné?
–          zhruba od tří měsíců věku je možné navštěvovat tyto aktivity, které jsou zaměřeny na správný pohybový vývoj dětí
–          k dispozici je rodičům zkušená fyzioterapeutka, která lekce vede
–          v případě zjištění odchylek ve vývoji dokáže rodičům poradit, ukázat správné nápravné cviky
–          na kurzech se provádějí základní cviky pro správný psychomotorický vývoj děťátka, rodiče se učí s ním lépe manipulovat
–          dítě se setkává s novými vjemy, novým prostředím i kolektivem stejně starých dětí
–          cvičení probíhá zábavnou formou za doprovodu dětských říkanek a písniček, jsou používány také různé pomůcky, od gymnastických míčů, přes masážní míčky po různá chrastítka.

Cvičení pro děti může být tedy jak účelným vyplněním volného času pro maminky na mateřské dovolené, tak užitečným pomocníkem pro správný vývoj dítěte nebo nápravu některých nedokonalostí.