Tekutá rtěnka – nejnovější trend

Ženy si líčily rty od nepaměti. Už ve starém Egyptě si výše postavené ženy zvýrazňovaly ta nejkrásnější místa na obličeji. Není tedy divu, že se kosmetika neustále vyvíjí a kosmetické firmy se předhánějí, která bude tou nejlepší a neprodávanější značkou.
o   Posledním trendem v líčení rtů je tekutá rtěnka.
Oproti té klasické má své výhody i nevýhody.
o   Jednou z výhod je sytý odstín, který je opravdu nepřehlédnutelný.
Pro někoho to ovšem může být i nevýhoda. Zejména starší ženy určitě budou raději setrvávat u klasiky.
výrazná rtěnka

Žádné otisky rtů

Tekutá rtěnka je super odolná proti setření. Proto nezanechává nežádoucí otisky na skleničkách a ani na partnerových rtech. Nanáší se velice jednoduše. V podstatě úplně stejně, jako lesk na rty.
·        Při líčení je potřeba velká trpělivost a obezřetnost.
·        Jakmile ji totiž jednou nanesete, už se vás nepustí.
·        Tudíž experimentování se nedoporučuje.
Výhodou ovšem je, že ji nebudete muset neustále opravovat, jako je to většinou nutné u klasické rtěnky. I večerní odlíčení bude trošku složitější. Zatímco u tyčinkové rtěnky stačí setřít odličovacím prostředkem, tady bude potřeba použít olej nebo jemný peeling. Odličovač, který je vyrobený na bázi vody, by barvu ze rtů neodstranil zcela.
tekutá rtěnka

Nevýhodou je vysoušení

Některým ženám připadá, že se jim rty používáním tekuté rtěnky během dne trošku vysušily. Není to jen pocit, je to opravdu tak. Tekuté rtěnky neobsahují mnoho hydratačních složek. Je v nich naopak mnoho zmatňujících přísad.
o   Je tedy naprosto nutné rty večer po odlíčení ještě ošetřit balzámem.
Pokud trpíte na suché rty, asi pro vás tekutá rtěnka nebude to pravé. Ženy, které už tekutou rtěnku vyzkoušely, nedoporučují vrstvit. Po nanesení více vrstev se totiž začnou rtěnky drolit, a to rozhodně nevypadá esteticky. Stačí nanést ráno slabší vrstvu a rtěnka by měla odolat i tučnějšímu obědu.