Vzhůru na Kostariku

 Srovnáte-li Kostariku se sousedními zeměmi a i jinými státy Latinské Ameriky, je skutečnou bezpečnou oázou klidu. Dokonce se pyšní přezdívkou Švýcarsko Střední Ameriky.
Pobřeží je lemované překrásnými plážemi a příroda vás okouzlí nejrůznějšími zvířecími druhy, včetně skoro tisícovky takových, které se jinde nevyskytují.
pobřeží Kostariky
Národní park Tortuguero
Přezdívá se mu mini-Amazonie a to díky 11 různým typům prostředí. Deštný prales, pláže, laguny, bažiny aj.
Rozloha činí 31 174 ha a pyšní se pestrou biodiverzitou. Žije zde 60 známých druhů žab, 30 druhů sladkovodních ryb, 400 druhů ptáků, 3 druhy opic a ohrožení kapustňáci.
Parkem protéká řeka Tortuguero a v ní můžete spatřit krokodýly i kajmany.
Tortuguero je nejdůležitějším místem pro rozmnožování zelené mořské želvy v celém Karibiku. V době kladení vajíček sem připlouvá asi 40 000 jedinců.
dům u oceánu
Národní park Cahuita
 Jedná se o rozsáhlou mořskou rezervaci, jejíž úlohou je ochrana jednoho z mála dochovaných kostarických korálových útesů. To proto, že poskytuje útočiště mnoha druhům želv a ryb.
Hlavním městem je San José.
K vidění tu jsou historické městské čtvrti z koloniální minulosti, jejíž domy bývaly sídly španělských kolonistů.
Muzeum předkolumbovského zlata(Museo oro precolombino y numismática), kde, jak už napovídá název, uvidíte sbírku předkolumbovského zlata a historické měny.
Muzeum nefritů (Museo de Jade)vám ukáže drahokamy, nejčastěji v zelené barvě špenátu. V předkolumbovských dobách bývaly nefrity významným obchodním artiklem. Prohlédnete si i vyřezávané předměty z těchto drahokamů.
Vulkán Arenal (Arenal Volcano)
Působivý vulkán ležící ve stejnojmenném národním parku. Jedná se o nejaktivnější sopku v zemi, tudíž není výstup na vrchol umožněn. Ale nemusíte zoufat. Zážitek vám poskytnou termální koupaliště ležící kousek od Arenalu.
Cesty v parku vás provedou deštným pralesem a zavedou vás k lávovým polím.
Bazilika Panny Marie Andělské (Basilica of Our Lady of the Angels)
Nalézá se ve městě Kartágo. Monumentální bazilika s vitrážovými okny je postavena v byzantském stylu a je věnována svaté patronce Kostariky. Stojí na skále, která je údajným nalezištěm slavné soška Panny Marie vyrobené z tmavého kamene.
Monteverde
Tento prales je nejen rájem pro ornitology, ale i pro milovníky orchidejí. Naleznete jich tu více než 1 000 druhů. Ale i výlet do korun stromů vás může potěšit. Korunami se můžete jak procházet, tak se jimi spustit zavěšení na laně. Budete při tom pozorovat džungli ze zajímavé perspektivy.
Ranario Monteverde
Je to skvělé místo pro noční návštěvu. Žije tu více než 20 druhů žab a jiných obojživelníků.  Například velká mořská ropucha nebo žába červenooká.
Protože počet žab a ropuch rapidně klesá, je část výtěžku z prodeje vstupenek věnována na jejich ochranu a výzkum.
Pokud toužíte po nedotčené přírodě, zvolte si Kostariku! Krásná exotika, pohádkové pláže, neprostupná džungle se svými zvířecími obyvateli a sopečné vrcholy.

Vzhůru na Kostariku
5 (100%)1