Z misky na klíčení rovnou na talíř!

Vypěstovat si chutnou svačinu, základ na křupavý salát anebo originální a na vitamíny bohatou přílohu k hlavnímu jídlu můžete od nynějška i vy sami doma. A platí to za všech okolností, tedy i v případě, kdy bydlíte v garsoniéře bez balkónu a nevlastníte ani kousek půdy. A dokonce nemusíte čekat ani na to, až vaše domácí „zelenina“ doroste do finální velikosti tak, jak ji známe z regálů obchodů.obilí, pšenice, zrna
Řeč není samozřejmě o ničem jiném, než o pěstování mladých výhonků rostlin! A věřte tomu, že ho hravě zvládnete i bez předchozích zahradnických zkušeností.
V každém případě se jedná o praktický a velice levný způsob, jak tělo zásobit do sytosti vitamíny, a to i v takových obdobích roku, kdy je o čerstvou zeleninu na zahrádce velká nouze. Například v zimě a brzy na jaře. To vám buď nezbývá, než vyrazit do obchodu pro tu, která je chemicky ošetřovaná, anebo pro vitamínové preparáty do lékárny. Obojí něco stojí a jistotu, že vaše tělo tyto látky zcela vstřebá a budou mu ku prospěchu, nemáte sto procentní.
Když vsadíte na mladé klíčky rostlin, nebudete litovat – obsahují v koncentrované podobě všechno důležité pro zdraví. Najdete v nich minerály, enzymy, vitamíny, stopové prvky, vlákninu, a ještě další cenné sloučeniny pro zdraví. A když si je vypěstujete sami doma, jejich cesta na váš talíř bude opravdu krátká, takže budou nejen zdravé, ale také svěží a křupavé, zkrátka v té nejlepší kondici.výhonky v misce, klíčení, peří

Co budete potřebovat k pěstování?

Je toho poměrně málo. To nejdůležitější ze všeho, bez čeho se v žádném případě neobejdete, jsou semínka. Vybírat můžete z desítek druhů rostlin, a nejlépe uděláte, když je nakoupíte ve specializované prodejně, protože jedině tak budete mít jistotu jejich vysoké kvality.
Jestliže si chcete pěstování usnadnit, bude se vám hodit i speciální sklenice anebo miska na klíčení od Nakliceno.cz. Stojí pár sto korun, a celý proces vám výrazně zjednoduší. Nicméně pokud si tuto investici nemůžete dovolit, zvládnete to i bez ní.