Zařizujeme dětský pokoj značka kvalitně!

Dětský pokoj musí plnit hned několik funkcí naráz, i z tohoto důvodu se mu řada lidí při zařizování vyhýbá a raději se spoléhá na pomoc odborníků. Možná vás ale překvapí, že s trochou umu a nápaditosti dokážete odvést stejně kvalitní práci. Jak tedy uspořádat dětský pokoj, abychom se zde naše dítko cítilo bezpečně a zároveň ušetřili do budoucna za náročné přestavby.

Dětský pokoj

Dětský nábytek a celkové pokoj by měl růst společně s dítětem. Ty totiž rostou jako z vody a vybavení, které jim ještě dříve dělalo radost, teď bohužel už nesplňuje danou funkci. Jak tedy zařídit dětský pokoj, aby byl maximálně využit každý centimetr čtvereční?

Investice, která se vyplatí

Tematické pokojíčky sice vypadají dobře a v dětech rozvíjí potřebnou fantazii a kreativitu, na druhé straně se jedná pouze o dočasné řešení, které dříve či později zavolá po změně. Dětem se všechno velmi rychle okouká, dětství uteče jako voda a tematický pokojíček s přibývajícím věkem ztrácí na jedinečnosti. S přibývajícím věkem se mění nároky na vzhled a funkčnost pokoje a z toho bychom měli při zařizování vycházet.

Kvalitní vybavení

Řešení je proto prosté, investujte do kvalitního základu a obměňujte doplňky a dekorace. V případě, kdy se dětský pokojíček okouká, bude daleko snadnější a hlavně ekonomičtější jej předělat. Postel je základ a na té bychom skutečně šetřit neměli, jinak tomu není ani v případě psacího stolu či úložných prostorů. Pokud dětský pokoj zrovna nepřekypuje místem, je možné zvolit vestavěné skříně. Ty dokáží využít i zdánlivě nevyužitelný prostor pod výklenky či šikmými stěnami, které by jinak zůstali bez užitku.

Dnes už řada výrobců přichází s dětským nábytkem, který je variabilní a roste společně s dítětem. S výběrem si tak dejte načas, pokud nakoupíte kvalitní vybavení, může dítěti vydržet až do studentských let. Rozhodnutí je však na vás.