Zbavte se kil navíc už navždy!

Každá druhá žena se určitě někdy v životě snažila zhubnout, ale které se to podařilo nastálo? Aniž by se nechtěná kila (a i nějaká navíc) nevrátila kvůli jo-jo efektu? Nejspíš naprosté menšině. Důvodem jsou zejména diety, které vylučují některou důležitou makroživinu a které Vám rozhodí celý metabolismus. Jak tedy zhubnout a kila už nikdy nepřibrat?
zelenina, metr a činka.jpg
1/ Zapomeňte na diety! Vyřaďte veškeré polotovary, jezte čerstvé a opravdové jídlo, a to už po celý život. Samozřejmě si občas můžete dopřát něco nezdravého, ale Vaše tělo na to po čase ani nebude mít chuť. Co tedy máte jíst? Cokoliv, co vyrostlo (jíte-li maso tak to, co se narodilo), rozhodně ne to, co vyrobila továrna. Toto jednoduché pravidlo Vám velmi usnadní nákup v obchodu. Ze zakoupených surovin pak vařte, receptů na zdravá, chutná a vyvážená jídla je nepřeberně! Nezapomínejte ani na pitný režim – pijte dostatečné množství čisté vody, bylinných či ovocných čajů.
sendvič se zeleninou.jpg
2/ Zařaďte pohyb do běžného života! I když správné jídlo tvoří 80% Vašeho úspěchu, na pohyb nesmíte zapomenout! Pokud byste chtěli zrychlit metabolismus a rozjet hubnutí můžete zkusit některý ze cvičících programů běžně dostupných na internetu, např. . Po jeho ukončení můžete pokračovat, ale určitě v nižší frekvenci (třeba jen 2-3x týdně). Jde Vám přeci o to, aby Váš nový životní styl byl trvale udržitelný! Ovšem k udržení nižší hmotnosti Vám bude bohatě stačit zařazení přirozeného pohybu do života – vyměňte tedy auto, MHD a výtah za své nohy, případně choďte na procházky. K protažení těla a posílení svalového aparátu pěstujte jógu. Zvyknete-li si zacvičit 20 minut každý den, výsledky uvidíte a hlavně ucítíte!
Je to jednodušší, než jste očekávali? Je pravda, že cesta k výsledkům bude trvat déle, ale bude to cesta zdravá, vyvážená a udržitelná. Životní styl založený na těchto dvou jednoduchých předpokladech si určitě zamilujete a Vaše tělo se Vám odmění nejen shozenými kily, ale i pevným zdravím a dobrou náladou.