Čím vás překvapí kamenná dlažba Břidlice Ocean


Nerosty v přírodě vznikají mnoha fyzikálními a chemickými procesy a vytváří velmi složité struktury, které jsou mnohdy nad rámec našeho chápání. Nerosty také získávají různá jména i podle toho, z čeho se skládají nebo kde se vyskytují, a řada z nich je využívána i v průmyslu a ve stavebnictví. Jedním z těch obvyklých procesů, kde se nerosty vyskytují v blízkosti lidských sídel, jsou i kamenné dlažby. Co je pro ně typické a čím upoutají vaši pozornost?

šedá břidlice

Struktura a mozaika – kamennou dlažbu Břidlice Ocean stoneexpert.cz vybíráme jak podle praktických vlastností, tak i s ohledem na její vzhled. Druhů přírodního kamene, vhodného pro dlažby, je celá řada, a tak si můžeme dovolit experimentovat a vybírat kámen podle jeho barvy, tvaru, kresby, reliéfu a celkové koncepce, která ladí k ostatním částem objektu či pozemku. Pochopitelně se takto rozhodujeme jak u venkovní, tak i vnitřní dlažby do haly, kuchyně, koupelny, obývacího pokoje či zimní zahrady.

kámen břidlice

Pevnost a trvanlivost – u kamenné dlažby nemůžete šlápnout vedle v podstatě nikdy, co se týče pevnosti a dlouhé životnosti. Počítá se s tím, že vás přežije, a možná přežije i vaše ratolesti, pokud se nerozhodnou se jí zbavit. Přírodní kámen není keramika, vydrží i hrubé zacházení, nevadí mu pády těžších předmětů na zem, např. v kuchyni a klidně jej můžete zatížit i těžkým starožitným nábytkem.

Kámen dobře vede teplo – jednou z velmi důležitých vlastností kamene je nízký tepelný odpor, ten se postará o to, aby kameny do sebe natáhly tepelnou energii např. z topného systému v podlaze nebo z obloženého krbového komínu, a dále jej předávaly do svého okolí. Ve finále pak ušetříte náklady za vytápění a zvýšíte obytný komfort. Zvláště topení v podlaze má svůj významný vliv na pohodu uvnitř místnosti, kdy se teplo šíří rovnoměrně (u země není chladno) a velmi příjemné je našlapovat ploskami bosých chodidel po vyhřátém kamenném povrchu.