Tažné za auto

Přijde vhod

Osobní auto je skvělý dopravní prostředek, který slouží kromě přepravy osob také k převozu nákladu. Záleží dost na tom, jaký vůz máme, protože do městského autíčka se toho zase moc nevejde. Samozřejmě závisí i na motorizaci, protože plně naložený vůz se slabým motorem na dálnici bude mít mnohem vyšší spotřebu, než je ta tabulková, takže takové cestování každý den by se prodražilo. Kdežto přeplňované dieselové motory jsou na tyto dlouhé trasy mnohem vhodnější.

přívěsný vozík

Ovšem ani zavazadlový prostor nám nemusí stačit, protože není nafukovací. Z tohoto důvodu můžeme mít tažné zařízení, za které se dají zapřáhnout různé přívěsy. Takovou klasikou je vozík, přičemž na něj se vleze opravdu dost věcí. Nebržděné jsou do 750 kg, takže pokud chcete, aby měl vyšší celkovou hmotnost, tak musí být už bržděný. Dále na tažné můžeme dát třeba nosič kol, díky kterému už se nemusíme natahovat na střechu.

Různé produkty

Je i pár vozů, které mít tažné nemůžou, kdy se tu bavíme hlavně u elektromobilech a malých vozech. Na to musíte pamatovat již při nákupu auta. Vůz může mít tažné již z výroby, přičemž počítejte s tím, že je za nějaký příplatek. Když koupíme ojetinu či se rozhodneme dodatečně, tak to není rozhodně žádný problém. Když budeme mít třeba Octavii třetí řady, tak musíme počítat s tím, že má určitou přípravu na tažné, jenž může být u různých modelů různé.

oje vlečky

V tomto případu se nám stačí podívat na tažné zařízení Octavia. Zrovna tento vůz má tažné, které pasuje na řadu dalších modelů od koncernu, což je také výhodné pro výrobce. Tažných je několik různých druhů, takže si můžeme vybrat typ, který bude pro naše využití nejvhodnější. Ceny jsou různé, přičemž ty dražší se dají zamykat. Naopak někdo chce obyčejné tažné, které tu seženete za nízkou cenu, takže společně s montáží Vás nevyjde nijak draho a účel skvěle splní.