Peníze v bezhotovostní podobě

Uložení na účet

Žijeme v době, kdy se řada věcí točí kolem internetu, a tedy virtuálního světa. Můžeme si toho všimnout i u financí. Stačí nám totiž otevřít si nějaký e-shop, vybrat si zboží, a to si nechat zaslat domů. Nemusíme při tom vůbec jezdit do nějaké prodejny a podobně. Své peníze se nevyplatí mít schované někde pod polštářem, protože lepší je dát na účet, přičemž banky mají velmi dobré zabezpečení a také zde s nimi můžeme lehce manipulovat.

dva grafy

Na internetovém bankovnictví můžeme sledovat pohyby, platit a tak dále, přičemž to všechno zvládnete z pohodlí domova, takže si můžete ušetřit dost času i starostí. Rozhodně se nejedná jenom o běžné účty, protože tu můžeme mít spoření a tak dále. Třeba takový obchodníci pracují s online burzou, ovšem je zapotřebí mít jisté vědomosti a praxi, abyste skutečně dosahovali úspěchu. Samozřejmě jistý risk je tu stále. Proto dobře zvažte kam, své peníze vložíte.

Různé karty

Ke každému účtu v bance dostanete také kartu, přičemž třeba manželé můžou mít dvě, aby každý z nich mohl platit podle potřeby a nemuseli si navzájem půjčovat jednu. Dnes jsou klasikou ty bezkontaktní, protože je to pohodlnější řešení. Mezi populární značky se řadí třeba Visa a Mastercard, přičemž ty podporuje většina systémů, takže se nemusíme obávat, že bychom přišli do obchodu a měli jsme s nimi nějaký problém. Není karta jako karta fahd.cz, protože je důležité rozlišovat debetní od kreditní. Debetní je totiž běžný typ, kdy čerpáme finance ze svého účtu.

platební karta

Kdežto u té kreditní si půjčujeme peníze od banky, které třeba měsíčně platíme. Můžeme tu jít i do určitého mínusu, což záleží na konkrétních smluvených podmínkách. Kromě karty lidé platí dost mobilem a chytrými hodinkami, protože tuto elektroniku máme u sebe běžně, takže nemusíme tahat s sebou další věci, nebo počítat drobné.