DIY černá maska na černé tečky

Trápí vás už delší dobu černé tečky? To není překvapení, trápí totiž skoro každou pleť – ať už mastnou, suchou či smíšenou. Vymačkáváním to bohužel pouze zhoršíte a nákup spousty kosmetických pomocníků také často není řešením. Nic nepomáhá? Možná změníte názor.
mléčná koupel

Jak černé tečky vznikají

 Černé tečky podobně jako běžné pupínky vznikají produkcí (či nadprodukcí) mazu. Ten poté ucpává póry a rozšiřuje je. Černý povlak na vrcholu tečky je pak tvořen nachytanými částečkami prachu, smogu a dalších nečistot.

Jak na masku

Před nedávnem vymyšlená černá maska by měla všechny problémy vyřešit. Černé uhlí v ní obsažené je známe pro zachytávání škodlivých látek v našem těle a skvěle poslouží i teď.
Co budete potřebovat:
·         2-3 tablety černého živočišného uhlí
·         1 bílek
·         Několika vrstvé papírové kapesníčky
·         Nádobu
Jak na to:
Jako první je dobré si před samotným čištěním pleti maskou udělat například peeling. Poté si napařte obličej nad horkou vodou, dejte si horkou koupel nebo saunu. Póry se tak otevřou a budou se čistit lépe.
Tablety černého uhlí rozdrťte v hmoždíři na jemný prášek. Do něj poté zamíchejte bílek a mírně vyšlehejte tak, aby se objevila pěna. Výsledná směs by neměla být až příliš tekutá.
černá obličejová maska
Papírové kapesníky rozdělte na jednotlivé vrstvy a ty pak nastříhejte na proužky. Na obličej nyní naneste černou směs a přikryjte si kapesníkem. Takto pokračujte s celým obličej (nebo jen problémovými zónami). Dejte pozor, aby kapesník k pleti na všech místech dobře přiléhal, jinak maska nebude fungovat. Kapesník můžete potřít směsí i z horní strany.
Maska na vašem obličeji zaschne během půl hodiny. Nespěchejte na ni, protože musí být proschlá opravdu důkladně. Až potom ji můžete sundat. Při bližším pohledu si budete moct všimnout mazu z černých teček, které na ní ulpěly.
Masku aplikujte při problémech asi jednou týdně. Obličej po ní hydratujte krémem.