Jak efektivně přestěhovat automatickou pračku

Automatické pračky patří k základnímu vybavení domácností a nenajde se dnes snad nikdo, kdo by pračku nepoužíval. Pochopitelně tomu nebývalo vždy, stačí si vybavit starší české filmy, kde ještě lidé perou na valše, a ztrácí tím spoustu času za přispění fyzické dřiny. Pračka je jedním z nejvýznamnějších vynálezů moderní doby, bez něhož si stěží dokážeme svůj život představit.

automatická pračka

Pračky také bývají součástí stěhovacího procesu. Pokud vám kupříkladu pračku přímo nenabízí pronajímatel bytu jako součást vestavěných spotřebičů v kuchyňské lince, je docela pravděpodobné, že budete vaši pračku potřebovat přestěhovat z bodu A do bodu B.

Jak přestěhovat pračku https://www.odnesto.cz/jak-prestehovat-pracku/, je otázka, která přináší řadu úskalí, a my si některé z nich v krátkosti připomeneme:

Malá chladnička versus pračka – někteří lidé mohou žít v klamné iluzi, že přestěhovat pračku je takřka totéž, co popadnout do ruky malou chladničku o objemu 75 litrů. Malá chladnička je velmi lehká a nejtěžší je na ní kromě kovového šasí samotný chladicí kompresor. Hmotnost těchto výrobků se pohybuje v rozmezí přibližně 20 až 30 kg. Takovou chladničku popadnou dva lidé, a někdy to mohou být i ženy, a snadno ji přemístí, kam je třeba. Se stěhovacími popruhy to není problém ani na schodech do čtvrtého patra bez výtahu.

stěhování pračky

Pračka mívá rozměry podobné, jako malé chladničky, ale s hmotností je to docela jinak. Tam můžete těžce narazit, protože hmotnost praček je více než dvojnásobná. Některé pračky váží i přes 70 kg a stěhovat po schodech tak těžké břemeno je už pro silné chlapy, nejlépe pro profesionální stěhováky.

Unést těžkou pračku nemusí být problém sám o sobě, co se týče zvedání břemene, ale potíže nastanou zejména při pohybu terénem. Může se vám totiž stát, že uklouznete na schodech a těžce se zraníte, kdy vás pračka povalí, můžete při přenášení vlivem špatné obratnosti poškodit omítku i samotnou pračku, a pokud vám nedopatřením spadne na nohu, zlomenina kůstek chodidla je velmi bolestivá a dlouho se léčí.