Masivní dřevo znamená kvalitu na dlouhé roky

Ten, kdo se chce dobře vyspat, by neměl pátrat pouze po pohodlné posteli, ale také poté, která je kvalitní a zdravotně nezávadná, protože na takových vlastnostech kvalita spánku rozhodně záleží.
Jistě si dovedete představit, jaké by to asi bylo spát na rozvrzané posteli, tedy na takové, kdy byste s jistotou věděli o každém svém pohybu – jednoduše proto, že když byste se hnuli, tak by postel zavrzala. Ovšem mohlo by to být ještě horší, protože postel zhotovená z nekvalitního materiálu může být ještě ke všemu nestabilní, takže se při spaní na takové neustále se pohybující a naklánějící posteli můžete cítit zrovna jako na vodě.

dřevěná postel

Nicméně důležitá je i zdravotní nezávadnost nábytku, kterým máte vybavenou svou ložnici. Znáte ten typický pach nového nábytku? Ten vytváří většinou právě levný nábytek z dřevotřísky a jeho původem jsou výpary z lepidel, které pojí jednotlivé kousky dřevotřísky dohromady. Bohužel, mnohé z těchto výparů jsou karcinogenní, a když už se vám nestane nic horšího, tak z dlouhodobého pobytu v takové místnosti vás rozbolí hlava.
Proto je lepší vsadit na kvalitu, která vaše zdraví nejenže neohrozí, ale ještě ke všemu váš byt krásně provoní svěží vůní lesa. A takové to u vás doma může být, když si koupíte nábytek z masivního dřeva.

Ten je pro své vlastnosti ideální především na vybavení ložnice, ať už se jedná o postele anebo i o jiné kusy nábytku.

postel ze dřeva

Kvalitu nábytku z masivu samozřejmě neurčuje pouze jeho vůně a krása, ale také jeho dobrá odolnost. Časem se může snadno stát, že se nábytek nějak poškodí. Počmárají vám ho děti pastelkami, narazíte do rohu vysavačem anebo nějakým jiným kusem nábytku při stěhování, deska stolu se vám třeba poškrábe. Pokud máte doma nábytek z masivu, nemusí to nic znamenat – poškozená místa jednoduše obrousíte anebo je nahradíte novým kusem dřeva a váš nábytek je opět jako nový!