Vypořádejte se s menstruačními křečemi


Menstruace si většina žen zažívá každý měsíc, a to několik desítek let. Některé ani nevědí že menstruace přichází a zvládají ji poměrně dobře. Jiné ovšem během menstruace zažívají bolesti a křeče, které pociťují především v oblasti břicha. Ty jsou poměrně běžné, ale mohou být způsobeny i vážnějšími problémy, jako je syndrom polycystických vaječníků nebo endometriózy.

Proto byste určitě s bolestmi měli navštívit lékaře. Jak si od nich ale můžete pomoci i vy sami?

čaj

Správný pitný režim

U menstruačních křečí je velmi důležitý pitný režim. Dostatek tekutin snižuje nadýmání, které může podporovat bolestivost vaší menstruace. Pokud do svého pitného režimu zahrnete vhodné bylinkové čaje, uděláte taky velmi dobře. Na menstruační křeče funguje například skvěle zázvorový čaj, zelený čaj, mátový čaj, heřmánkový čaj nebo čaj z listů maliníků.

Vhodný jídelníček

Zařaďte do svého jídelníčku potraviny, které vám mohou pomoci s úlevou od křečí. Je dobré zařadit takové, které mají protizánětlivé účinky. Podporují totiž tok krve a tím vám mohou uvolnit stahy dělohy. Mezi protizánětlivé potraviny řadíme například rajčata, zelený čaj, kakao, třešně, pomeranče, špenát, kapustu, olivový olej nebo lososa.

kalhotky

Pohodlné oblečení

Oblečení vám může buď pomoci nebo uškodit při menstruačních křečích. Nenoste nic s těsným pasem ani příliš úzké oblečení. Během menstruace dejte přednost volnému oblečení a prodyšným materiálům. Jako spodní prádlo můžete zvolit menstruační kalhotky https://myfemini.cz/. Díky citlivému pasu pro vás budou představovat to největší pohodlí a navíc vás ochrání před protečením.

Teplo

Teplo obecně pomáhá uvolňovat svaly, a tím může zmírnit i vaše menstruační křeče. Skvělými pomocníky jsou nahřívací láhev, nahřívací deka, relaxační horká vana nebo delší horká sprcha, při které se budete proudem vody masírovat břicho a podbřišek.