Jaký bazénový vysavač pořídit do malého zahradního bazénu

Pro některé z nás je stále představa, že bychom měli na zahradě vlastní bazén, příliš snobská a hlavně nesmírně drahá a stává se, že namísto vlastní pohody v poklidu domova, namísto vlastní možnosti užít si nebývalou relaxaci, navštěvujeme aquaparky a plavecké bazény, kde je doslova hlava na hlavě, a kde si o nějakém klidu můžeme nechat jen zdát. Přitom by stačilo pořídit si jen bazén malých rozměrů, řekněme čtyři metry v průměru, což bohatě postačí k osvěžení a odpočinku. Samozřejmě, pokud nejste zrovna zdatní plavci, kteří chodí pravidelně do bazénu za sportem, a takovýto výrobek na zahradě by byl pro vás spíše kontraproduktivní.

kachnička na hladině

Malé zahradní bazény, které se mnohdy ani nezazimují a ukládají se po konci koupací sezóny pod přístřeší, jsou cenově dobře dostupné, a to včetně nutného základního příslušenství. Tím je vždy filtrační okruh s čerpadlem a filtrační nádobou (obvykle s křemičitým pískem) a dále je nutné mít k dispozici nějaké prostředky pro desinfekci vody, např. chlorové tablety, solinátor pro elektrolýzu slané vody anebo aktivní kyslík (ozón). Na co se však rovněž nesmí zapomenout, je bazénový vysavač.

žabky na hladině

Vysavačů existují tři základní druhy, které se dělí do skupin podle automatizace provozu. První skupinu tvoří robotické, zcela nezávislé systémy s vlastní filtrací i pojezdem, a jejich pohyb po dně je řízen počítačovým softwarem, takže máte záruku, že vysavač skutečně odstraní všechny nečistoty. Robotika je ovšem poměrně drahá, a tak chcete-li ušetřit, máte možnost pořídit si poloautomatický vysavač, mnohem levnější, který se zapojuje do bazénové filtrace, ale vykonává jen náhodný pohyb.

A pokud je pro vás prioritou maximální finanční úspora, vystačíte i s ručním vysavačem, tedy nástavcem na teleskopickou tyč. Veškerá práce je pak na vás, ale pokud ji neodbýváte, je to podobné, jako když luxujete s klasickým sáčkovým vysavačem koberec v obýváku.