Šeptání do mikrofonu

Jak už z názvu vypovídá, nejedná se jen o ty případy, kdy musíte mluvit potichu, zatímco vaše drahá polovička nebo rodiče spí, nebo když jste tajně na počítači a nechcete na sebe upozorňovat. Jde také o ty situace, kdy zkrátka nechcete jíst sám. Určitě jste se doslechli o tom, že v mnoha zemích světa se lidé, kteří nikoho nemají nebo se cítí sami, uchýlí před kamery a takzvaně „povečeří“ naproti kameře s dalšími lidmi prostřednictvím nějaké sdílené komunikační platformy, u toho si popovídají, možná řeknou, co je nového a jdou dál.
šeptání kamarádek 

Šepotání

Někteří lidé to však vezmou od podlahy a udělají z toho vážně podivnou zálibu a možná i trochu zvláštní zábavu. Zatímco totiž jí a mají mikrofon až nepohodlně přímo u pusy, šeptají do mikrofonu co nejtišeji, co právě jí, jak to uvařili a nebo jak se to připravuje, možná i komentují okolní dění. Nevíme proč, je to ale nesmírně populární a při vyhledání výrazu vám vyjede nekonečně mnoho záznamů lidí, kteří zkrátka jí, mlaskají nahlas do mikrofonu a ukazují na kameru snad ty nejošklivější Mac and cheese, který kdy americký kontinent viděl.
anglicky konverzace 

Je to jenom trend nebo to něco vypovídá?

Samozřejmě, že to vypovídá – o stavu, kterým mnozí lidé v moderní společnosti trpí. Je to samota, neboť spoustu času zabere studium a práce a na přátele, udržování rodinných vazeb, milence nebo lásku zkrátka není čas. Ten čas je akorát večer, což je sice pro některé čas paření a party, pro některé uzavřenější jedince je to však propas všedního dne, ze které utečou opravdu jen skrze internet a s pomocí ostatních, kteří jsou možná také stejně osamělí.
 
Sice je to zajímavý fenomén společnosti, ale jedno je stále nevysvětlitelné a nepochopitelné – co s tím má co dělat to hlasité mlaskání a šeptání s jídlem v ústech. Na to jsme zatím nepřišli. Možná na to přijdete vy, pokud se podíváte na některá videa a kdo ví, třeba začnete za chvíli šeptat po večerech také.