Co nakupujete před Vánoci ?

Vánoce jsou pro dospělé chvíle odpočinku a pohody, kdy většina lidí nemusí do práce, tedy z výjimkou pár šťastlivců, kterým bohužel volno nevyšlo a nebo vánoce neslaví. Na druhou stranu pro děti všeho věku jsou vánoce radostným obdobím, kdy každý z nich dostane aspoň malý dárek od Ježíška. Ti starší kteří na něj už nevěří, jsou ovšem také velice rádi za dárky ze strany svých rodičů.
ilustrace dárků 
Vánoční večer, má každá rodina jinak řešený. Někdo nejí celý den maso, aby viděl zlaté prasátko, jiní již tolik klasických tradic nedbají. Vše vrcholí večeří a následným rozdávání dárků. To se ale také u jednotlivých rodin liší. Někdo večeří po osmé hodině, nedočkavci ovšem večeří někdy už kolem páté hodiny odpoledne.
 dovážka dárků
Vánoční tradice většina z nás již zná a jsou jim velice blízké, ale co nákup dárku nejbližším ? Tady nastává kámen úrazu, kdy většina lidí přemýšlí od minulých vánoc jak a čím své blízké obdaruje. Háček je v tom, že každé pohlaví a každou věkovou skupinu uspokojí jiný dárek. Což znamená že muže ve středním věku jistě ponožkami a potřebami na holení, neurazíte. Ovšem malý kluk chodící na první stupeň má o svém dárku úplně jinou představu. A proto je tak těžké se trefit jednou věcí do vkusu každého.
 
Zde je proto několik tipů od dotázaných respondentů :
 
Maminka z Jablonce Petra K. tvrdí, že dětem nakupuje výhradně dle seznamu, který si před vánoci napsali pro Ježíška. Také jí ovšem záleží na tom co pro své děti uzná za vhodné a jaká cenovka je na zboží nalepena.
 
Tatínek z Prahy Vlastík. R. Zase nakupuje podle toho co pro své děti uzná za bezpečné a vhodné a na to co si jeho děti přejí, se již tolik nedívá- mají prý přehnané nároky.
Santa a měsíc 
Vzorný manžel Petr Z. nakupuje pro svou ženu dle jejího přání a každý rok to bývají věci do kuchyně, které oba využijí
 
  Malý Míša M. mamince nakreslí obrázek, který ji vždy potěší.
 
Tady je vidět, že každý člověk je jiný a každého potěšíte něčím jiným. Ideální je si přečíst seznam přání dotyčného, aby poté zbytečně nedošlo k omylu.