Co rozumíme pod pojmem Philips Hue

Lidé jsou neobyčejně vynalézaví a to se projevilo i ve společnosti Philips, která začala před několika lety vyvíjet světelné systémy ovládané pomocí aplikací v chytrých telefonech, tabletech a s pomocí doplňků, jako jsou pohybová čidla, stmívače apod.
ovládání chytré domácnosti
Cílem bylo nabídnout uživatelům pestrou paletu šestnácti milionů barev spektra vyzařovaných osvětlovacími tělesy LED žárovek, pásků, panelů, zářivek atd. K tomu, aby bylo možné tento krok uskutečnit, bylo zapotřebí splnit více předpokladů, které se vyvíjely souběžně s časem: objev poslední modré LED diody, která umožnila konstruovat bílé plnospektrální světlo a zároveň telekomunikační a výpočetní technika s možností programového vybavení pro ovládání svítidel a vytváření světelných efektů. Výsledkem tvorby se stala technologie philips hue https://www.lightpark.cz/philips-hue/.

Co je to Philips Hue

Je to soustava osvětlení v domácnosti nebo na pracovišti, kterou lze řídit pomocí programu (aplikace) v mobilním chytrém telefonu nebo v tabletu. Srdcem systému je tzv. řídící jednotka (Bridge) a ta zvládne obsluhovat až padesát světelných zdrojů. Ty budou svítit v nastaveném požadovaném režimu v různých proměnlivých intenzitách a barvách, a to přesně tak, jak si budete přát.
smart home přes tablet

Co budete potřebovat

Domácí Wi-Fi – základním předpokladem je připojení k Internetu pomocí domácí Wi-Fi sítě (routeru, příp. switche). Systém se totiž ovládá buď přímo na místě skrze bezdrátovou technologii, anebo po Internetu, i když nejste zrovna doma. Světla můžete nechat rozsvěcovat, zhasínat, měnit barvy, stmívat apod. kdykoli vás napadne, pouze musíte mít přístup k Internetu, a to odkudkoli, třeba z Austrálie.
Bridge – srdcem systému je Bridge, je to zařízení, které se propojí kabelem s vaším routerem (switchem) a ten komunikuje se všemi svítidly.
LED žárovky nebo pásky Philips Hue, které komunikují s Bridgem.
Dále potřebujete dle vaší volby koncové zařízení (smartphone, tablet) anebo stmívač či pohybové čidlo. Výrobce doporučuje opatřit si základní sadu, tzv. Starter Kit a pak případně dokoupit další komponenty.