Jak si zpříjemnit nakupování oblečení

Víte, že musíte jít do obchodu, už to odkládáte nějakou tu dobu, ale nutně si potřebujete koupit společenské oblečení. Nastupujete totiž do nové práce, jejíž dress code vyžaduje formální oděv. V poslední chvíli si ještě namlouváte, že žádné nové věci nepotřebujete, vždyť máte plno starších a celkem zachovalých kousků doma. Pak si ale uvědomíte, že zelený oblek či kostýmek byl v módě před několika lety, sako je vám malé, boty začínají připomínat žraloka a košile jsou seprané. Seberete tedy odvahu a vydáte se vstříc nákupům.
Pokud nakupování opravdu není vaším šálkem kávy, potřebujete si najít něco, co by vám zpříjemnilo onu činnost. Zde je pár tipů, které by mohly pomoci:
 výběr šatů
Hudba
Je jedno jaká, důležité je, aby se vám líbila. Nasaďte si sluchátka a poslouchejte oblíbené písničky.
Opora
Pokud znáte někoho, kdo miluje či naopak nemá rád nakupování, stejně jako vy, vezměte ho sebou. Můžete si spolu povídat nebo třeba i kritizovat zdejší oblečení.
Schůzka
Po nákupech se s někým sejděte, během zkoušení oděvů tak budete myslet na danou osobu a rychleji vám to uteče.
Jasný cíl
V hlavě si před tím než půjdete do obchodů, ujasněte přibližnou představu toho, co chcete koupit. Tímto se vyhnete zdlouhavému vybírání oblečení.
Jídlo
Vzpomínky na jídlo bývají krásné. Dejte si tedy něco dobrého, aby vám ta chuť na jazyku zůstala nějakou dobu. Hlavně se nepřejezte, s plným žaludkem se nechodí zrovna nejlépe.
Slevy
Snažte se využít slevových kupónů a zlevněných zboží, budete tak odcházet s pocitem, že jste ušetřili.
košile na ramínkách
Výzdoba
Jakmile vejdete do prodejny, rozhlédněte se kolem. Jestliže vás něco zaujalo, pochvalujte si v duchu tu nádheru, například obrazy nebo květiny.
Personál
Požádejte o pomoc prodavačky, pomohou vám s výběrem šatů a rychleji tak nakoupíte.
Dárek
V případě, že přátelé, rodina nebo známí vědí, jaký máte vkus, naznačte jim, aby vám k narozeninám či na Vánoce dali oblečení.