Zakuste baltské státy

Kdo chce procestovat Evropu, nesmí minout oblast Baltského moře, to je zkrátka nutnost pro každého pořádného cestovatele. Ať už se jedná o Litvu, Estonsko nebo Lotyšsko, všechno jsou to překrásné země, které jsou ještě málo objevené turisty. Je tam spoustu přírody, kulturního vyžití, ale také rázovitého obyvatelstva. Pokud si myslíte, že v Pobaltí není nic za vidění, tak se šeredně mýlíte!
kostel v Litvě.jpg

Proč vlastně vycestovat právě tam?

Letenky, autobusy, vlaky – nic není tak drahé, aby na to každý neměl. A proč vlastně nezačít cestovatelskou dráhu tam, kde je nejlevněji? Díky tomu, že se nejedná zrovna o špičkové turistické destinace, dají se sehnat jízdenky i letenky za relativně dobrou cenu – záleží na času a délce pobytu a také ročním období. Pokud si myslíte, že je v těchto zemích nějak draho, tak to jste asi ještě nebyli v severských státech, které vás oberou doslova i o úspory jenom když si chcete dojít na kávu. Všechny tyto státy mají přesně to, co každý čeká. Ať už je to městský život a kultura nebo neprozkoumaná divočina, je to přesně to, co hledáte. Podivný mix Finska, Ruska, Polska a vlivy západní Evropy se tak nějak pěkně smísily dohromady a na vás tak čeká spoustu věcí, které můžete objevit. Nemusíte se ani bát, že by vás okradli nebo unesli, jakmile vystoupíte z letadla. Všechny tyto státy jsou bezpečné a turistům by pomalu utrhli ruce.
sníh ve městě.jpg

Často mají takové země až nepochopitelné stigma

Ať už je to těsné sousedství s Ruskem, historický vliv Sovětského svazu nebo je to jenom divná část světa pro nás, Čechy, tak vždycky, když řeknete Pobaltí, nepředstavíme si nic pěkného. Pravděpodobně nám vyskočí v hlavě obrázek ponurých bytovek uprostřed ničeho, zataženo a občas déšť a spousta zamračených chlápků.
letecký pohled v noci.jpg
Pravda je však naprosto rozdílná, vůbec se nejedná o státy, které by měly takový obrázek. Samozřejmě, že podzim a zima je něco jiného, pokud se však rozhodnete přijet kdykoliv jindy, čeká vás krásně prosluněná země, která je připravena na objevování.