Zmáhají Vás letní vedra a nemáte možnost být v klimatizovaném prostředí? Co s tím?


Největším problémem v období letních veder bývá kvalitní spánek. Jestliže člověk dokáže ničím nerušeným a příjemným spánkem nabrat sil, zregenerovat se po náročném dnu, pak dokáže čelit pekelnému žáru mnohem snáz. Zkrátka, přes den se úmornému horku dokážete lépe přizpůsobit, zato v noci se v takovém ovzduší v podstatě nevyspíte.
domácí klimatizace


Velice účinným, rychlým a snadným řešením takovéto situace jsou přemístitelné klimatizační jednotky. Můžete si je představit jako tepelný výměník na kolečkách, odkud je plastovou ohebnou hadicí odváděn teplý vzduch z místnosti, obvykle oknem. Mobilní klimatizace jsou vhodné všude tam, kde není možné splitovou klimatizační jednotku namontovat z nejrůznějších důvodů (v pronajatých domech a bytech, v prostorách, kde to neumožňuje konstrukce staveb apod.) Mobilní klimatizace jsou dostupné i cenově a lze je pořídit obvykle z jedné výplaty, nebo platbu rozdělit na několik splátek.
velký větrák


Instalaci mobilní klimatizace zvládne každý


Mobilní klimatizace dokážou místnost efektivně ochladit během krátké doby a mohou naopak i v zimním období fungovat jako topení. Nevyžadují odbornou montáž ani stavební zásah v bytě, snadno je na kolečkách přemístíte, kam je třeba, pouze musíte promyslet, kudy se bude horký vzduch z místnosti odvádět. Zpravidla to bývá výfukovou lištou v okně, někdy se k těmto účelům hodí komínový průduch, nebo upravený vývod z digestoře. Všechny mobilní klimatizace mají k dispozici časovač, dálkové ovládání a nastavení nočního tichého režimu. Výkon takových jednotek bývá v rozmezí od 2,5 do 3,5 kW a ochladíte s nimi prostory až do plochy 100 m2.
klimatizace na zdi


Na trhu je dnes několik výrobců mobilních klimatizací, např. Guzzanti, Sencor, DeLonghi, Ronson, Trotec, Clatronic a další. Doporučujeme před nákupem samotným prostudovat různé recenze a vyvarovat se slabin, které jsou schopni zákazníci na základě svých zkušeností popsat.